Dionela FDN2

Dionela je vodní filtr tzv. třetího kohoutku. Připojuje se ke kuchyňské baterii nebo k přívodu studené vody k baterii pod kuchyňskou linkou. Slouží k odstraňování širokého spektra cizorodých látek z pitné vody, určené pro přípravu nápojů a pokrmů.

4 880,00 Kč
S DPH
Počet
Skladem

Dionela FDN2

Dionela je vodní filtr tzv. třetího kohoutku. Připojuje se ke kuchyňské baterii nebo k přívodu studené vody k baterii pod kuchyňskou linkou. Slouží k odstraňování širokého spektra cizorodých látek z pitné vody, určené pro přípravu nápojů a pokrmů.

Dionela je unikátní výrobek, "šitý na míru" kvality českých a slovenských pitných vod. Mimořádně velký objem sorpčních hmot filtru je jedním z důvodů jeho mimořádně vysoké účinnosti.

Nejkvalitnější pitnou vodu přitom získáte mnohem levněji než denními nákupy balené vody.

Dionela využívá čtyři druhy výměnných filtračních vložek. Podle Vašich požadavků a potíží s pitnou vodou si sami můžete vybrat filtr DIONELA s tou správnou filtrační vložkou.

Do hlavice filtru je možné dokoupit dezinfekční člen, s jehož používáním není třeba žádná chlorace studní.

Odstraňuje i nebezpečné dusičnany

Dusičnany se staly synonymem chemického znečištění pitných vod. Norma doporučuje méně než 15 mg/l NO3-. Jako mezní (limitní) hodnotu určuje 50 mg/l NO3-. Odhaduje se, že doporučené hodnotě nevyhovuje více než 90% studní, mezní hodnotě nevyhovuje asi 70%. Obsah dusičnanů ve vodě z veřejných vodovodů je obvykle vyšší než doporučená a nižší než mezní hodnota. Dusičnany mají prokázané karcinogenní účinky. Komunální vodárny nejsou na odstraňování dusičnanů technologicky vybaveny.

Kapacita vložky FDN2 je závislá na vstupní koncentraci nejen dusičnanů, ale i síranů

Filtrační vložka FDN2 odstraňuje dusičnany podle původní české technologie. Ta představuje nejvyšší světovou úroveň v iontovýměnné denitrataci vody. Dusičnany jsou odstrańovány kultivovaně - s úctou k pitné vodě - t.j. bez poškození ostatních složek pitné vody. Tato technologie byla vyznamenána zlatou medailí na mezinárodní výstavě vynálezů MUBA '81 (Basilej, Švýcarsko 1981).

Použitelnost pro vodu z veřejných vodovodů bez jakýchkoli omezení. Pro bakteriálně nezávadnou studniční vodu s obsahem dusičnanů nižším než 200 mg/l NO3-, s obsahem dusitanů nižším než 0,1 mg/l NO2-, s hodnotou CHSK(Mn) nižší než 4,5 mg/l, s vodivostí nižší než 100 mS/m a s pH 6-8.

Z vody odstraňuje a radikálně snižuje obsah:

 • odstraňuje všechny škodliviny jako FAM1
 • obsah DUSIČNANŮ je zároveň s vysokou účinností snižován na 1-4 mg/l
 • ropné látky, saponáty, fenoly
 • stopy chemických látek (herbicidy, insekticidy, fungicidy)
 • organické sloučeniny chloru (PCB, DDT, chloroform)
 • polycyklické aromat. uhlovodíky
 • těžké kovy (kadmium, olovo, rtuť) a hliník
 • organické látky prošlé vodárenskou úpravou
 • železo, hliník, měd, kadmium, berylium, olovo a dalších těžké kovy
 • radon a řady dalších škodlivin
 • neovlivňuje přirozené (přírodní) minerální složení vody
 • zachovává biologickou hodnotu vody

Parametry

Rozměry
výška 430, průměr 100 mm
Balení neobsahuje
příslušenství pro připojení
Možnost regenerace vypotřebované filtrační vložky
590,- Kč
Životnost filtru
6 měsíců