PŮLLITROVÁ PET LAHEV SPOTŘEBUJE 10 LITRŮ VODY

 • Nejen, že je balená voda až 500x dražší, než voda kohoutková, ale navíc výroba plastových lahví neúměrně zatěžuje životní prostředí a to hned několika způsoby. Dánský ministr zahraničí, Andreas Clausen Boor, který prosazuje konzumaci kohoutkové vody, například říká, že výroba jedné půllitrové balené vody vyjde až na deset litrů běžné vody. Navíc podle několik let staré studie pro ministerstvo životního prostředí se při výrobě jedné 1,5litrové plastové láhve spotřebuje stejné množství energie jako při 45 minutách žehlení.
 • Navíc balená voda produkuje odpad ve formě PET lahví. Představte si, že by například každý obyvatel Prahy za den vyhodil jednu PET lahev… za den to bude více než 1 200 000 PET lahví…, za rok pak více než 438 milionů PET lahví. Je sice pravda, že více než 44% plastových obalů je v Česku recyklováno, ale to ve výše uvedených počtech stále nechává více než 245 milionů nerecyklovaných PET lahví za rok.
 • A nejen to. Konzumace balené vody zatěžuje životní prostředí nejen výrobou a odpadem plastových lahví, ale také proto, že se musí vozit. Oproti tomu voda z kohoutku se vozit nemusí, takže se ušetří emise skleníkového oxidu uhličitého a dalších škodlivin.

Jaké nevýhody má tedy balená voda?

 • Zatěžuje Vaši peněženku, a to až 500x oproti vodě kohoutkové
 • Produkuje odpad ve formě PETlahví
 • Plýtvá vodou při výrobě PET lahví
 • Plýtvá energií při výrobě PET lahví
 • Zatěžuje životní prostředí emisemi z důvodu přepravy

Přesto stále až tři čtvrtiny Česka kupují pravidelně balenou vodu. Mnoho lidí tvrdí, že jim voda z kohoutku nechutná, nebo že se obávají kvality vody z vodovodu. Obě tyto obavy mohou vyřešit nejrůznější filtrační zařízení na úpravu vody. Možností je celkem hodně. Můžete vodu filtrovat pomocí filtrů na vodu, nebo pomocí reverzní osmózy, destilace, nebo ionizace vody.

Možné úpravy pitné vody

Pro každého člověka může být vhodný jiný způsob úpravy pitné vody, a proto je vhodné si přečíst o jednotlivých typech filtrace vody a vybrat si to, co bude pro Vás nejvhodnější. Vaše peněženka i životní prostředí Vám poděkují a navíc uděláte něco i pro zdraví své i Vaší rodiny. Pokud chcete nejdříve vyzkoušet levnou variantu filtrace vody, vyzkoušejte například oblíbené filtrační konvice Dewberry Classic, které odfiltrují chlór, nečistoty organického původu a nečistoty na bázi chlóru, pesticidy, snižují uhličitanovou tvrdost vody (vodní kámen) a odstraňují zdraví škodlivé kovy jako olovo, měď nebo hliník, zajišťuje lepší chuť a odstraňují pachy.

KOHOUTKOVÁ VODA vs. BALENÁ VODA

 • Není to tak dávno co by nikoho ani nenapadlo, že si běžně budeme kupovat vodu v obchodě. Časy se ale změnily. Proč ale zapomínáme na vodu z vodovodu?
 • Vždyť voda z kohoutku tak i balené vody musí splňovat stejné podmínky, předpisy a kvality, aby mohla být pitná. U balených vod se platí spíše za značku a šikovně zpracovanou reklamu.
 • Mnoho lidí tvrdí, že jim voda z kohoutku nechutná a že balená je lepší - dle uskutečněného výzkumu, kde bylo předloženo více jak 20 vzorků neperlivých vod, skončila voda kohoutková jako třetí nejchutnější. Možná jde tedy jen o pouhou sugesci, že voda z kohoutku není na chuť dobrá.
 • Přitom chuť i kvalitu vody z kohoutku snadno a rychle vylepší filtr na vodu.
 • A jak již bylo zmiňováno, další plus pro kohoutkovou vodu je cena. Balená voda je skutečně až 500x dražší než voda kohoutková.
 • Obchod s balenou vodou je velký business. Zabalit kohoutkovou vodu do PET lahve a prodat za přemrštěnou cenu, to je cíl obchodníků s balenou vodou.

Úpravou vody z kohoutku pomocí filtrů na vodu tak získáte mnohonásobně kvalitnější vodu než je ta balená za zlomek ceny.

KOLIK VODY JE DOST?

Obecně známý fakt je ten, že člověk by měl vypít 2 litry vody denně. Toto číslo je ovšem absolutní minimum. Podle nejnovějších studií by měla žena vypít alespoň 2,2 litru vody denně a muž alespoň 3,2 litru vody denně. Ovšem v případě, že trpíte nadváhou, jste aktivní sportovec, nebo se třeba jen více potíte, měli byste pít ještě více.

Zdají se Vám 3 litry vody denně moc? Věřte tomu, že to tak není.

 • Člověk vypotí během noci průměrně 1 litr vody a tu je třeba co nejdříve doplnit. Začněte tedy svůj den tím, že vypijete ihned po ránu alespoň jednu sklenici vody, kterou Vaše tělo potřebuje. Má to i další výhodu, po ránu jste nalačno a voda tak působí jako čistící prostředek pro Vaše trávení.
 • Mějte v práci sklenici vody vždy po ruce, abyste se mohli kdykoliv bez problémů napít. Budete se cítit svěžejší, zůstanete hydratováni a zabráníte únavě a to vše bez kávy! Omezte přísun kofeinu. Zkuste nepít kávu, černý čaj a limonády, které způsobují dehydrataci. A pokud se již opravdu neobejdete bez šálku kávy, čaje nebo sycených limonád, vypijte sklenici čerstvé vody vždy ihned po.

Rozvíjejte svou chuť na vodu.

 • Nezdá se Vám pití obyčejné vody dostatečně atraktivní? Myslíte si, že sycený nápoj nebo džus je více „in“? Ti, kteří mají ionizátor vody se shodují na tom, že jejich přístroje produkují vynikající vodu, kterou si navíc můžete kdykoliv vylepšit plátkem citrónu nebo lístečky máty.
 • Zkuste alespoň na chvíli nepít sladké nápoje. Pijte čerstvou vodu a obnovte tak své chuťové pohárky. Poté, když budete mít chuť, zkuste si dát skleničku sladkého nápoje. Třeba zjistíte, že pro Vás již není tak nepostradatelný.

Pijte čerstvou upravenou vodu s plátky citrónu podle Vaší chuti a tím udělejte to nejlepší pro Vaše zdraví.

KOLIK MĚ BUDE STÁT UPRAVOVANÁ VODA?

 • Otázka, kterou si jistě položí mnoho lidí. Upravovat si doma vodu v dnešní době není zas takový problém. Existuje několik způsobů filtrace vody. Každý z nich má svá pro a proti a jednou za základních informací, kterou člověk zjišťuje je cena daného přístroje nebo filtru. Ano, cena přístroje, to je mnohokrát největší otazník při koupi.
 • Ovšem existuje ještě jedna otázka a sice: Na kolik si cením zdraví své a svých blízkých?
 • Ceny filtrů a přístrojů na čištění vody se pohybují poměrně ve velkém rozpětí, ale vždy se jedná o počáteční investici do svého zdraví. Všechny přístroje z naší nabídky pro Vás prověřujeme a testujeme a jsme si jisti, že Vám vydrží dlouhá léta. Po již zmiňované počáteční investici je třeba počítat jednou za čas s výměnou filtrů. Ceny náhradních filtrů se ale pohybují v řádu několika stokorun a vzhledem k jejich životnosti, to již není žádný "balík" peněz navíc.
 • Nejdůležitější ale je uvědomit si cenu vody. Koupíte filtr na vodu a od té dobu již pouze šetříte své peníze. Schválně počítejte s námi. Pro náš příklad budeme počítat se spotřebou 1,5 litru vody denně. Na kolik vás vyjde 1,5 litru balené vody? 10, 15,- Kč? A teď schválně, kolik stojí 1,5 litru vody z kohoutku? 2 nebo 5 korun? Omyl! 1,5 litru vody z kohoutku stojí 0,087,- Kč!!! Říkáte si, že to je hrozně málo? Ale je to tak! Roční náklady při spotřebě 1,5 litru vody denně tedy jsou 32,-Kč! A nejlepší na tom je to, že ve chvíli kdy tato voda projde přes Vaše filtrační zařízení na úpravu vodu, dostává slovo voda úplně jiný rozměr. Zlepší kvalitu Vašeho života a života celé Vaší rodiny. A to přece stojí za to!

VODOVODA / TAPPED

Balená voda je největší reklamní a marketingový podvod na světě. Načerpat zdarma pitnou vodu, stočit ji do plastových lahví, rozvézt po světě a prodat zpátky lidem prostě přináší snadné výdělky. Film přitom ukazuje, že voda v plastové lahvi bývá tatáž a mnohdy ještě daleko horší, nežli jaká teče doma z vodovodu. Pokud se chcete dozvědět více informací, pak si pusťte ukázku níže z tohoto filmu (anglicky) a nebo zhlédněte rovnou celý film s českými titulky zde: Vodovoda / Tapped

CO JE pH?

Kyselost a alkalita se měří v pH (potenciál vodíku). PH stupnice se pohybuje od 0 do 14, kde 0 je nejvíce kyselé, 7 neutrální a 14 nejvíce alkalické.

 • Žilní krev má pH 7,37 arteriální krev má pH 7,43. V ideálním případě by se naše pH mělo pohybovat mírně na alkalické straně mezi těmito hodnotami. Pokles, nebo vzestup těchto hodnot pod 6,8 na kyselé straně a nad 7,8 na alkalické straně může znamenat ohrožení života!
 • Bohužel dnešní doba je překyselení organismu nakloněná. Jedna věc je životní styl, uspěchanost, stres, nedostatek pohybu a podobně. Druhá věc jsou naše stravovací návyky. Právě námi přijímaná potrava je ve většině případů kyselá. V našem případě jde ale především o vodu.
 • pH vody z kohoutku se pohybuje kolem neutrální hranice 7. Většina balených vod se pohybuje spíše pod hranicí pH 7 a jsou tedy mírně kyselé. Ovšem například pH vody typu Pepsi se pohybuje kolem 2,5, což je silně kyselé. To znamená, že Pepsi je 50 000x kyselejší než je neurální hodnota pH. V praxi to znamená, že k neutralizaci jedné sklenice Pepsi by bylo potřeba vypít 32 sklenic alkalické vody s hodnotou pH 10.
 • A to je právě to! Naše přístroje jsou schopné vyrábět vodu s hodnotou pH 10 i vyšší. Ve chvíli, kdy začnete pít alkalickou vodu, pomáháte svému tělu v nelehkém boji proti překyselení a tím zlepšujete váš zdravotní stav a také získáváte více energie. Je to tak jednoduché. PH měřítko je logaritmické měřítko, takže změna jedné jednotky pH znamená desetinásobný posun v koncentraci vodíkových iontů.

CO JE ORP?

ORP neboli oxidačně redukční potenciál je číslo, které ukazuje, jak silný antioxidant nebo oxidant je testovaný vzorek (v našem případě voda).

 • Stupnice ORP je pro většinu surovin v rozmezí cca -400 až +400. Pokud je číslo záporné, pak se jedná o vodu s antioxidačními účinky a pokud je kladné, jedná se o vodu s oxidačními účinky.
 • Většina balených vod je v kladných číslech, včetně těch kvalitnějších jako je Evian atd. a stejně tak voda z kohoutku bude mít ve většině případů kladná čísla.
 • Ionizační přístroje jsou schopné vyrábět vodu s ORP až do -400.

CO JE TDS?

TDS v originále Total Dissolved Solids v překladu znamená celkový obsah pevných částic. Tento ukazatel tak měří celkový obsah rozpuštěných pevných částic ve vodě, např. vápníku, hořčíku, železa a dalších minerálních látek.